2.5
(2)

یک از پرکاربردترین دستگاه های حکاکی نوع پرتابل آن است. دستگاه حکاکی دستی عنوان دیگری است که به همین محصول اشاره دارد. با کمی جستجو در اینترنت متوجه میشویم که Handheld Marking Machine عنوان انگلیسی این دستگاه است. و برگردان فارسی آن دقیقا همین عبارت دستگاه حکاکی دستی می باشد. این وسیله برای کارخانه هایی مناسب است که قطعات سنگین و غیر قابل حمل تولید می نمایند. این دستگاه معمولا با شیوه حکاکی ضربه ای طرح و نوشته را بر روی سطوح حک میکند.

دستگاه حکاکی پرتابل قرمز محصول آزین صنعت حک

دستگاه حک پرتابل برای مارک گذاری بر روی قطعات بزرگ و سنگین مناسب است. به عنوان مثال برای حک شماره اتاق خودرو انتخاب مناسبی میتواند باشد.

اینفوگراف دستگاه حکاکی پرتابل

مزایای دستگاه حکاکی پرتابل

  • وزن بسیار کم و حمل آسان
  • بدون نیاز به فیکسچر و کلمپینگ خاص
  • بدون نیاز به میزکار

ویژگی های دستگاه حکاکی پرتابل

این دستگاه معمولا وزنی حدود 3 تا 5 کیلوگرم دارد و از نظر ابعاد در حدود یک مکعب 20x20x20 میباشد. این ویژگیها باعث انعطاف پذیری بیشتر در کار شده و دستگاه به راحتی قابل حمل می باشد.

یونیت حکاکی مورد استفاده میتواند بادی یا برقی باشد و از تکنیک حکاکی ضربه ای (سوزنی) استفاده میکند. همچنین مدل های پیشرفته دستگاه حک پرتابل از یونیت حکاکی لیزری نیز بهره می برند. دستگاه حکاکی لیزری دستی گران قیمت تر است و عمق حکاکی کمتری دارد. استفاده از حکاکی اسکرایب برای این دستگاه قابلیت انعطاف پذیر بودن را بر هم می زند و سرعت کار را پایین می آورد. دلیل این امر نیاز اسکرایب مارکینگ به فیکسچرهای مخصوص است. دیگر مشخصات دستگاه حکاکی پرتابل را میتوانید از منو محصولات، دسته حکاکی ضربه ای، دستگاه H1240 مطالعه بفرمایید.

دستگاه حک پرتابل آرین صنعت حک

دستگاه حکاکی دستی آرین صنعت به تازگی ارتقاء پیدا کرده و از ابزار حکاکی برقی بجای دستگاه حکاکی بادی بهره می برد. این دستگاه ابعاد مناسبی دارد و وزن آن تقریبا 4 کیلوگرم می باشد. H1240 نام تجاری این محصول است و جزو پرفروش ترین محصولات این کارخانه به حساب می آید. سطح قابل حکاکی این دستگاه یک مستطیل 12 در 4 است و عمق حکاکی نهایتا یک میلیمتر است.

تصویر دستگاه حکاکی ضربه ای پرتابل تولید شده توسط آرین صنعت حک

برای دسترسی به ویدئو های بیشتر مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

به چه میزان این مقاله برای شما مفید بود؟

لطفا نظر خود را ثبت و ما را در جهت افزایش کیفیت مقالات راهنمایی فرمایید

امتیاز متوسط 2.5 / 5. | تعداد آراء ثبت شده : 2

پاسخی بگذارید

بستن منو