دستگاه حکاکی لیزری فلزات KX200

دستگاه حکاکی لیزری فلز

لزوم استفاده از دستگاه حکاکی لیزری

یکی از تکنیک های حکاکی بر روی قطعات فلزی استفاده از حکاکی لیزری فلزات می باشد. بی شک حکاکی آرم و برند بر روی قطعات یکی از مراحل مهم در تولید میباشد. عملا به کمک حکاکی چنین اطلاعاتی، قطعه دارای شناسنامه می شود و امکان شناسایی تولید کننده، تاریخ انقضاء و دیگر اطلاعات میسر می گردد. شاید بتوان ادعا کرد که بدون حکاکی شناسنامه قطعات، تولید کالا با چالشهای بزرگی مواجه میگردید.

ساختار و عملکرد دستگاه حکاکی لیزری فلز

با پیشرفت علم و نیاز به استفاده از روشهای نوین مارک زنی، دستگاه حکاکی لیزر فایبر با قابلیت های منحصر به فرد خود در کنار ماشین آلات حکاکی بر روی فلزات قرار گرفته است.

در روش لیزر دستگاه حکاکی لیزری فلزات پرتو لیزر را بر روی سطح قطعه تابانده و آن را می سوزاند. در واقع با ایجاد تغییر رنگ بر روی قطعه فلزی، نوشته پدیدار میشود. این تغییر رنگ به جنس قطعه و تنظیمات دستگاه وابسته است. همانطور که اشاره شد طرح حک شده می تواند اطلاعات یا لوگو شرکت سازنده باشد. در برخی موارد به جای نام
دستگاه حکاکی لیزری فلزات  از نام دستگاه لیزر مارکینگ نیز استفاده میشود.

عرضه کنندگان این کالا باید دارای کارت بازرگانی و پروانه واردات از سازمان انرژی اتمی ایران باشند تا بتوانند در این عرصه فعالیت داشته و به مشتریان خود خدمات لازم را ارائه نمایند. شرکت آرین صنعت حک به عنوان وارد کننده ماشین آلات لیزر دارای مجوز فعالیت در زمینه واردات لیزر از سازمان انرژی اتمی ایران میباشد.

آیکون دستگاه حکاکی لیزری فلزات

مشخصات فنی دستگاه حکاکی لیزری KX200

Value Property
MAX / IPG/r Laser source
20W / 30W /50W Power
1050-1070nm Laser wavelength
20-80KHZ Repetition frequency
100*100   200*200 mm Marking range
0.4mm MAX Marking depth
10000mm MAX Marking speed
0.01mm Minimum linewidth
0.15mm Minimum character
±0.002 Repeat accuracy
220V/50Hz Power supply
500W Power consumption
800mmX600mmX1400mm dimension
About 75kg Total weight
Win 7 32bits Operating system
Built- in air cooling Cooling
Standard USB Control interface
100,000 hours Working life

مقایسه حکاکی لیزری فلز با تکنیک های دیگر

لازم به ذکر میباشد دستگاه حکاکی لیزری از انواع دستگاه حکاکی ضربه ای و یا دستگاه حکاکی کششی دارای عمق کمتری میباشد و در صورتی که نیاز باشد به عمق بیشتری دست پیدا کنیم باید از قدرت (POWER) بالا تر استفاده نمود و یا اینکه عمل حکاکی را برای چندین بار تکرار کرد که این امر باعث کاهش سرعت دستگاه و افزایش زمان حکاکی میشود. و باید توجه داشت به این دلیل که دستگاههای لیزر فایبر تولید داخلی ندارد معمولا بسیار گرانتر از مدلهای CNC  که تولید داخل میباشد  عرضه میشود

نمونه حکاکی لیزری KX200

تصاویر موجود نمونه حکاکی بر روی فلزات مختلف توسط دستگاه حکاکی لیزری فلزات مدل KX200 میباشد