آیکون دستگاه حکاکی لیزری فلزات

حکاکی لیزری فلزات

یکی از تکنیک های حکاکی بر روی قطعات فلزی استفاده از حکاکی لیزری فلزات می باشد. بی شک حکاکی آرم و برند بر روی قطعات یکی از مراحل مهم در تولید میباشد. عملا به کمک حکاکی چنین اطلاعاتی، قطعه دارای شناسنامه می شود و امکان شناسایی تولید کننده، تاریخ انقضاء و دیگر اطلاعات میسر می گردد. شاید بتوان ادعا کرد که بدون حکاکی شناسنامه قطعات، تولید کالا با چالشهای بزرگی مواجه میگردید.

دستگاه حکاکی لیزری فلزات محصول آرین صنعت حک

دستگاه حکاکی لیزری فلزات

در روش لیزر  دستگاه حکاکی لیزری فلزات  پرتو لیزر را بر روی سطح قطعه تابانده و آن را می سوزاند. در واقع با ایجاد تغییر رنگ بر روی قطعه فلزی، نوشته پدیدار میشود. این تغییر رنگ به جنس قطعه و تنظیمات دستگاه وابسته است. همانطور که اشاره شد طرح حک شده می تواند اطلاعات یا لوگو شرکت سازنده باشد. در برخی موارد به جای نام  دستگاه حکاکی لیزری فلزات  از نام دستگاه لیزر مارکینگ نیز استفاده میشود.

عرضه کنندگان این کالا باید دارای کارت بازرگانی و پروانه واردات از سازمان انرژی اتمی ایران باشند تا بتوانند در این عرصه فعالیت داشته و به مشتریان خود خدمات لازم را ارائه نمایند. شرکت آرین صنعت حک به عنوان وارد کننده ماشین آلات لیزر دارای مجوز فعالیت در زمینه واردات لیزر از سازمان انرژی اتمی ایران میباشد.

ویژگی های دستگاه حک لیزری فلزات

با پیشرفت علم و نیاز به استفاده از روشهای نوین مارک زنی، دستگاه حکاکی لیزر فایبر با قابلیت های منحصر به فرد خود در کنار ماشین آلات حکاکی بر روی فلزات قرار گرفته است. از جمله مزایای این دستگاهها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مشخصات فنی دستگاه حکاکی لیزری

ValueProperty
MAX / IPG/rLaser source
20W / 30W /50WPower
1050-1070nmLaser wavelength
20-80KHZRepetition frequency
100*100   200*200 mmMarking range
0.4mmMAX Marking depth
10000mmMAX Marking speed
0.01mmMinimum linewidth
0.15mmMinimum character
±0.002Repeat accuracy
220V/50HzPower supply
500WPower consumption
800mmX600mmX1400mmdimension
About 75kgTotal weight
Win 7 32bitsOperating system
Built- in air coolingCooling
Standard USBControl interface
100,000 hoursWorking life

مقایسه حکاکی لیزری فلز با تکنیک های دیگر

لازم به ذکر میباشد دستگاه حکاکی لیزری از انواع دستگاه حکاکی ضربه ای و یا دستگاه حکاکی کششی دارای عمق کمتری میباشد و در صورتی که نیاز باشد به عمق بیشتری دست پیدا کنیم باید از قدرت (POWER) بالا تر استفاده نمود و یا اینکه عمل حکاکی را برای چندین بار تکرار کرد که این امر باعث کاهش سرعت دستگاه و افزایش زمان حکاکی میشود. و باید توجه داشت به این دلیل که دستگاههای لیزر فایبر تولید داخلی ندارد معمولا بسیار گرانتر از مدلهای CNC  که تولید داخل میباشد  عرضه میشود

نمونه کار kx200

تصاویر موجود نمونه حکاکی بر روی فلزات مختلف توسط دستگاه حکاکی لیزری فلزات مدل KX200 میباشد

به چه میزان این مقاله برای شما مفید بود؟

لطفا نظر خود را ثبت و ما را در جهت افزایش کیفیت مقالات راهنمایی فرمایید

امتیاز متوسط 3 / 5. | تعداد آراء ثبت شده : 2

اولین نظر را شما ثبت بفرمایید.