دستگاه حکاکی ضربه ای HA160

دستگاه حک ضربه ای HA160 برای حکاکی بر روی قطعات فلزی بزرگ طراحی شده است. تکنیک حکاکی این دستگاه با دستگاه HA110 یکسان است. اگر در کارخانه خود نیاز به حکاکی بر روی قطعات فلزی دارید که قابل حمل می باشند اما از نظر ابعاد بزرگ می باشند این دستگاه حکاکی ضربه ای روی فلز به شما پیشنهاد می گردد. چراکه میزکار طراحی شده برای این دستگاه بزرگ می باشد. همچنبن اگر نبار به حکاکی با ابعاد بزرگ دارید استفاده از این دستگاه نیاز شما را رفع خواهد نمود.
دستگاه حکاکی ضربه ای روی فلز ha160 محصولی از آرین صنعت حک

نمونه کار دستگاه حکاکی HA160

دستگاه حکاکی HA160 دارای قدرت بیشتر نسبت به HA110 میباشد. همچنین از ابعاد بزرگتری برخوردار است. در نتیجه این دستگاه برای حکاکی بر روی ابزار تخت و بزرگ مناسب است.

عملکرد دستگاه حکاکی ضربه ای HA160

نحوه کار دستگاه حک ضربه ای HA160 شبیه به دستگاه حک فلز HA110 می باشد. در حکاکی ضربه ای ابزار حکاکی به کمک فشار باد یا نیروی برق با تناوب بالا بر روی قطعه فلزی ضربه می زند (حدود 20 ضربه در ثانیه) و با حرکت ابزار بر روی قطعه و تراکم نقاط بسیار نزدیک طرح مورد نظر بر روی فلز ایجاد میگردد. عمق حکاکی تا حداکثر 1 میلیمتر قابل تنظیم است.
نحوه کار دستگاه حک ضربه ای HA160 شبیه به دستگاه حک فلز HA110 می باشد. در حکاکی ضربه ای ابزار حکاکی به کمک فشار باد یا نیروی برق با تناوب بالا بر روی قطعه فلزی ضربه می زند (حدود 20 ضربه در ثانیه) و با حرکت ابزار بر روی قطعه و تراکم نقاط بسیار نزدیک طرح مورد نظر بر روی فلز ایجاد میگردد. عمق حکاکی تا حداکثر 1 میلیمتر قابل تنظیم است.

اگر سرعت حکاکی برای شما مهم است یا آلودگی صوتی جزو دغدغه های شما محسوب می گردد. استفاده از دستگاه حک ضربه ای به شما پیشنهاد نمی گردد. ضمنا کارشناسان آرین صنعت حک آماده ارائه مشاوره فنی به مشتریان گرامی می باشند.

نرم افزار دستگاه حکاکی ضربه‌ای HA160

نرم افزار این دستگاه همانند HA110 با سیستم عامل ویندوز سازگاری دارد. این اپلیکیشن از توانایی بالایی برخوردار است. برخورداری از فونت‌های متنوع، امکان اجرای طرح گرافیکی، قابلیت حکاکی شماره سریال‌های مختلف، تاریخ، ساعت و همچنین کد DATA MATRIX از ویژگی های پرکاربرد این اپلیکیشن می باشد.

ویژگی های نرم افزار

این اپلیکیشن می تواند به دستگاه اسکنر بارکد (بارکد خوان) متصل شود و به راحتی شماره بارکد را بر روی قطعه فلزی حک نماید. دریافت اطلاعات از فایل TXT و یا بانک اطلاعاتی ACCESS و ارائه فایل گزارش حکاکی در قالب ACCESS از ویژگی های قابل توجه این نرم افزار است.

مقایسه دستگاه های حک ضربه ای HA160 و HA110

این دستگاه تا حد زیادی شبیه به دستگاه حکاکی ضربه ای روی فلز با نام تجاری HA110 می باشد و تفاوت عمده این دستگاه ابعاد آن میباشد. به عبارت دیگر دستگاه حک ضربه ای HA160 برای حکاکی بر روی صفحات فلزی بزرگ مناسب تر است. ویژگی هایی که HA160 را از HA110 متمایز می سازد در زیر لیست گردیده اند:
قیمت این دستگاه نسبت به HA110 بالاتر میباشد اما نسبت به دستگاه حک لیزری با همین قابلیت ها مقرون به صرفه به نظر میرسد. آرین صنعت پیشنهاد میکند که حتما مقاله دستگاه حکاکی ضربه ای HA110 را مطالعه بفرمایید.

ویژگیهای سخت افزاری HA160

سخت افزار HA160 به عنوان یک دستگاه حک ضربه ای با بهره گیری از دانش روز دنیا دارای قابلیت های متنوعی است:

مشخصات فنی دستگاه حکاکی ضربه‌ای

Property Value
نوع موتورها STEPPER MOTOR
مکانیزم حرکت linear guide و timing bellt
حداکثر عمق حکاکی 1mm
ابعاد حکاکی mm180*120
قابل تنظیم ارتفاع یونیت حکاکی به صورت اتوماتیک
وزن یونیت حکاکی 60KG
حداکثر ارتفاع قطعه کار 50cm
ابعاد یونیت حکاکی L=45،W=40،H=80 cm
دقت دستگاه 0.05mm
حداکثر سرعت حرکت ابزار 7cm/sec
قابلیت اتصال به تابلو فرمان LCD/ AM /AP

حکاکی روی فلز؛ از ابتدا تا امروز

در مقاله حکاکی روی فلز پیشینه این کار را بررسی کرده و تصاویری زیبا از موزه بانک ملی ایران جمع آوری نموده ایم. به شما پیشنهاد میکنیم حتما این مقاله را مطالعه بفرمایید.

لوازم همراه دستگاه HA160

HA160 به همراه میز مخصوص دستگاه حکاکی به مشتریان عزیز ارائه می شود و نیاز به خرید جداگانه میز حکاکی نمی باشد. شما به همراه HA160 یک عدد ابزار حکاکی 3 میلیمتری و یک عدد ابزار حکاکی 4 میلیمتری نیز دریافت خواهید کرد. همچنین کلید فرمان حکاکی دو حالته (PRINT / STOP)به همراه کابل USB و سی دی نرم افزار از لوازم همراه دستگاه حک ضربه ای شرکت آرین صنعت حک می باشد.

آرشیو ویدئو دستگاه های حکاکی روی فلز

برای دسترسی به ویدئو های بیشتر مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

علاقه مندان به این محصول، محصولات زیر را نیز بررسی کرده اند

mzf20b دستگاه حکاکی لیزری فلزات آرین صنعت حک

دستگاه حکاکی لیزری mzf20b

دارای سرعت و کیفیت بالا

ماشین حکاکی روی فلز اسکرایب

دستگاه حکاکی اسکرایب

مناسب برای سرعت دادن به تولید

دستگاه حکاکی ضربه ای روی فلزات با نام تجاری HA110

دستگاه حک سوزنی HA110

مناسب حکاکی بر روی انواع قطعه

دستگاه حکاکی پرتابل مدل H1240 محصول آرین صنعت حک

دستگاه حکاکی پرتابل H1240

مناسب برای تولید قطعات سنگین