دستگاه حکاکی کپسول آتش نشانی

دستگاه حکاکی مخزن

این محصول آرین صنعت حک قالبا در کارخانجات تولید کننده مخازن گاز اکسیژن و کپسول آتش نشانی کاربرد دارد. دستگاه حکاکی مخزن جهت حک مشخصات، آرم و لوگو بر روی بدنه فلزی کپسول ها استفاده می شود. از جمله توانایی های این دستگاه میتوان به حکاکی شماره سریال ، حک آرم استاندارد ، حک وزن مخزن از طریق ارتباط با ترازو دیجیتال ، حکاکی سایز مخزن ، حک تاریخ تولید و  تاریخ انقضا و دیگر عبارات اشاره نمود. از ویژگی های مثبت این دستگاه این است که دستگاه حکاکی مخزن محدودیت چندانی در رابطه با ابعاد مخزن تولید شده ندارد. این دستگاه علاوه بر حکاکی بر روی قطعات استوانه ای، توانایی حکاکی بر روی انواع قطعات تخت را نیز دارا می باشد.

دستگاه حکاکی بر روی کپسول اکسیژن یا کپسول آتش نشانی

کاربرد دستگاه حکاکی روی کپسول

دستگاه حک مخزن یک نمونه از ماشین آلات حکاکی ضربه ای روی فلز می باشد. اما این دستگاه قابلیت استفاده از یونیت حکاکی خراشی یا اسکرایب ( HA300 ) را نیز دارا است. به این ترتیب دستگاه به کمک ابزار حکاکی 4 و یا 6 میلیمتری امکان حکاکی با عمق بیشتر و کیفیت بالاتر را فراهم می سازد. این ویژگی ارزشمند مورد توجه بسیاری از تولید کنندگان مخازن قرار گرفته است. چراکه این مخازن ، بعد از عملیات حکاکی ، رنگ کاری می شوند و پس از پوشش رنگ ،نوشته ها و علائم باید به صورت واضح و خوانا باقی بمانند.

این دستگاه عمدتا برای تولید کنندگان مخازن اکسیژن و یا کپسولهای آتش نشانی کاربردی می باشد. یونیت حکاکی در این مدل دستگاه یا میتواند مدل ضربه ای باشد و یا مدل حک کششی یا SCRIBE باشد. لازم به ذکر است دستگاه حکاکی لیزری فایبر توانایی انجام حکاکی بر روی این مخازن را ندارد.

عملکرد دستگاه حکاکی مخزن اکسیژن و آتش نشانی

این دستگاه به کمک چهار ویژگی اصلی عمل حکاک روی قسمت بالایی مخزن را انجام می دهد. ویژگی اول و دوم این دستگاه دارا بودن شاسی مناسب و میز کشویی برای نگهداری کپسول در وضعیت ایده آل است تا یونیت حکاکی بتواند به راحتی عمل حکاکی را روی بدنه فلزی کپسول انجام دهد. ویژگی دیگر این دستگاه مجهز بودن به یونیت حکاکی با قابلیت تنظیم زاویه جهت حکاکی به صورت مورب می باشد تا ابزار حکاکی بر سطح قسمت مورد نظر عمود شود. در غیر این صورت کارکتر ها و دیگر اشکال بطور دقیق بر روی بدنه کپسول حکاکی نخواهد شد. آخرین ویژگی محور روتاری است که به وسیله آن کپسول دوران داده می شود.

به این ترتیب امکان حکاکی بر روی قسمت کروی سر مخزن در حالت 360 درجه در قطرهای مختلف ممکن می گردد. همانطور که در ویدئو پایین صفحه مشخص است، مخزن به صورت ایستاده در این دستگاه قرار گرفته و به صورت اتوماتیک می چرخد و عملیات حکاکی بر روی بدنه آن انجام می شود.

مشخصات فنی دستگاه

Value Property
STEPPER MOTOR نوع موتورها
linear guide و Timing belt مکانیزم حرکت
1 حداکثر عمق حکاکی (mm)
 110×110 ابعاد حکاکی (mm)
مخصوص دستگاه محورهای روتاری
 3mm – 4mm – 6mm قابلیت اتصال به ابزارهای
300mm حداکثر قطر قطعه
100Kg حداکثر وزن قطعه

شرکت آرین صنعت حک مفتخر است با استفاده از تجربیات چندین ساله متخصصین خود و بنا به نیاز مشتریان عزیز ، به روز ترین دستگاه های حک سوزنی را با کیفیت و قدرت بالا جهت حکاکی قطعات در سایزهای مختلف ارائه نماید. کارشناسان بخش فروش شرکت آرین صنعت حک آماده ارائه مشاوره رایگان به مشتریان گرامی می باشند.

 
 

فیلم کارکرد دستگاه حکاکی مخزن

در این ویدئو تصاویری از دستگاه حکاکی مخازن فلزی استوانه ای به نمایش گذاشته میشود.

نمونه حکاکی شده سیلندر آتش نشانی و کپسول اکسیژن

این تصویر نمونه حکاکی شده سیلندر و همچنین نحوه قرار گرفتن کپسول درون دستگاه نشان داده شده است.

همانطور که در تصویر مشخص است عمق حکاکی و کیفیت بالای حکاکی نوشته را حتی پس از رنگ آمیزی خوانا و واضح می سازد.

به چه میزان این مقاله برای شما مفید بود؟

لطفا نظر خود را ثبت و ما را در جهت افزایش کیفیت مقالات راهنمایی فرمایید

اولین نظر را شما ثبت بفرمایید.

بستن منو