دستگاه حکاکی لیزری روی فلزات

دستگاه حکاکی لیزری روی فلزات از ابزارهای پرکاربرد در کارخانجات تولید قطعه به حساب می آید. قطعه سازان از این دستگاه برای حکاکی اطلاعاتی همچون لوگو، پارت نامبر و از این دست استفاده می نمایند. سرعت بالای حکاکی در روش لیزیک قیمت بالای این دستگاه را نسبت به ماشین cnc فلزات توجیه پذیر می سازد.

عملکرد دستگاه حکاکی لیزری روی فلزات

این دستگاه با تابش اشعه لیزر بر روی سطح مورد نظر و ایجاد سوختگی در سطح، باعث نقش بستن طرح مورد نظر می شود. دقت و کیفیت حکاکی این دستگاه بسیار بالا است و برای حک حروف بسیار کوچک ایده آل می باشد.
اکنون دستگاه لیزر فایبر با قابلیت های منحصر به فرد در کنار ماشین آلات حکاکی فلز قرار گرفته است ، از جمله مزایای این دستگاهها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

این دستگاه نمونه ایرانی ندارد و باید تحت نظارت سازمان انرژی اتمی ایران وارد شده باشد. شرکت آرین صنعت حک دارای کارت بازرگانی و پروانه واردات از سازمان انرژی اتمی ایران بوده و هیچگونه مشکلی بابت ارائه اینگونه خدمات متوجه این شرکت نمی باشد.

ویژگی های دستگاه حکاکی لیزری روی فلزات

تکنولوژی حکاکی لیزری نسبت به حکاکی ضربه ای و کششی بسیار جدید و نوپا به حساب می آید. سرعت و دقت بسیار بالا دو مشخصه ارزشمند دستگاه های حکاکی لیزری به حساب می آیند. مصرف برق پایین از دیگر ویژگی های این محصول می باشد. از دیگر ویژگی های دستگاه حکاکی لیزری به موارد زیر میتوان اشاره نمود:

  • قابلیت حک حروف و اشکال بسیار کوچک
  • کیفیت ثابت وبالای مارک زنی و ماندگاری آن
  • ابعاد کوچک و کم حجم
  • عدم نیاز به تعمیر و تنظیم آینه ها
  • کیفیت بهتر پرتو لیزر که باعث افزایش کیفیت و دقت حکاکی می گردد.

مشخصات فنی دستگاه حک لیزر فلز

Property Value
Laser source MAX / IPG
Power 20W / 30W /50W
Laser wavelength 1050-1070nm
Repetition frequency 20-80KHZ
Marking range 100*100 200*200 mm
MAX Marking depth 0.4mm
MAX Marking speed 10000mm
Minimum linewidth 0.01mm
Minimum character 0.15mm
Power supply 220V/50Hz
Power consumption 500W
dimension 800mmX600mmX1400mm
Total weight About 75kg
Operating system Win 7 32bits
Cooling Built- in air cooling
Control interface Standard USB
Working life 100,000 hours

مقایسه حکاکی لیزری فلز با تکنیک های دیگر

لازم به ذکر میباشد که اثر حک شده توسط دستگاه حکاکی لیزری از نمونه کار دستگاه حکاکی ضربه ای روی فلز و یا دستگاه حکاکی اسکرایبینگدارای عمق کمتری میباشد و در صورتی که نیاز باشد به عمق بیشتری دست پیدا کنیم باید از قدرت (POWER) بالاتر استفاده نمود و یا اینکه عمل حکاکی را برای چندین بار تکرار کرد. البته این امر باعث کاهش سرعت دستگاه و افزایش زمان حکاکی میشود. باید توجه داشت به این دلیل که دستگاه لیزر فایبر مارکینگ تولید داخلی ندارد معمولا بسیار گرانتر از دستگاه های CNC که تولید داخل میباشند، عرضه میشود.

فیلم کارکرد MZF 20B

در این ویدئو تصاویری از حکاکی روی فلز به وسیله دستگاه حکاکی لیزری به نمایش گذاشته میشود.

نمونه کار دستگاه حکاکی لیزری

در زیر میتوانید نمونه حکاکی فلز به کمک لیزر را مشاهده بفرمایید:

بستن منو