4.7
(9)

آیا تا به حال به قطعات فلزی تولید شده دقت کرده اید؟ مطمئنا فرم و ساختار قطعه توجه شما را به خود جلب خواهد نمود. و اینکه چگونه قطعه تولید شده است و کار میکند. با کمی دقت بیشتر اطلاعات مفید دیگری را نیز خواهید یافت. اطلاعاتی که به صورت حک شده روی قطعه فلزی نقش بسته است. این اعداد و نوشته ها به شما کمک مینماید تا از اصالت کالا مطلع شوید. همجنین تناسب آن قطعه فلزی با نیاز شما را معین می سازد. دستگاه حکاکی روی فلز یکی از پرکاربردترین ابزارها در کارخانجات تولید قطعات فلزی میباشد.

در این مقاله شما را با ساختار و ویژگی های دستگاه حکاکی روی فلز آشنا خواهیم کرد. در مورد انواع دستگاه حک فلزات صحبت کرده و قابلیت های آن ها را بر می شماریم. همچنین کاربرد آن ها را به تناسب ذکر میکنیم.

دستگاه حکاکی پرتابل آرین صنعت حک

به طور کلی دستگاه حکاکی روی فلز یکی از پرکاربردترین دستگاه ها در صنعت قطعه سازی است. انواع مختلف این دستگاه نقاط قوت و ضعف متفاوتی دارند و هر یک برای فعالیت خاصی مفید میباشد.

انواع دستگاه حکاکی روی فلز

دستگاه حکاکی فلزات از دو نظر قابل دسته بندی می باشد. یکی از نظر شیوه تامین نیروی حرکتی ابزار حکاکی و دیگر از نظر تکنیک حکاکی دستگاه. از نظر تامین نیروی حرکتی باید گفت که دستگاه های قدیمی از نیروی باد برای تامین فشار لازم استفاده می کردند. باد توسط کمپرسور تولید شده و از طریق شلنگ به ابزار حکاکی منتقل میشود. این تیپ ماشین ها به اصطلاح دستگاه حکاکی بادی نامیده میشوند. اما دستگاه های به روزتر از موتورهای الکتریکی حهت تامین نیروی حرکتی بهره می برند.

بنابراین شما با توجه به نوع حکاکی که می خواهید باید یک نوع را انتخاب کنید. توصیه اکید میشود که قبل از انتخاب دستگاه حتما با کارشناسان خبره ما در مورد قدرت و کیفیت حکاکی این دو نوع مشاوره بفرمایید.

از نظر تکنیک حکاکی دستگاه ها به چهار دسته تقسیم می شوند. امروزه به خاطر تنوع در تولید، متناسب با نیاز مشتری از چهار نوع دستگاه می توان استفاده کرد که عبارت است از:
لوگو حکاکی روی فلز -ali arabpour

ساختار دستگاه حکاکی روی فلز

قسمت اصلی دستگاه حکاکی فلزات یک یونیت حکاکی می باشد که با توجه به شکل و متریال هدف می توان آن را روی پایه های مختلفی مثل رومیزی یا ایستاده سوار کرد. حتی میتوان ان را به صورت یک دستگاه حکاکی دستی عرضه نمود که دستگاه حکاکی پرتابل نامیده میشود.

همچنین میتوان اکسسوری های مختلفی به دستگاه اضافه کرد.  به طور مثال یکی از اکسسوری های موجود موتور دبار(روتاری)است که برای حکاکی روی قطعات استوانه ای به دستگاه اضافه می شود.

سرعت دستگاه حکاکی

در حکاکی فلز به خاطر متریال سختی که فلز دارد به طبع آن سرعت حکاکی هم پایین تر می آید. نیازسنجی صحیح مشتری در انتخاب دستگاه حکاکی، میتواند نقش به سزایی در کار آمد بودن آن دستگاه ایفا نماید. به طور مثال دستگاه حکاکی ضربه ای که با ضربه زدن روی فلز کار میکند، از سرعت پایینتری نسبت به دستگاه لیزری برخوردار است. بنابراین ممکن است کار تولید ساعت های بیشتری به طول بیانجامد.

آرشیو ویدئو دستگاه های حکاکی روی فلز

برای دسترسی به ویدئو های بیشتر مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کاربردهای دستگاه حکاکی روی فلز

ماشین های حکاکی بر روی فلز بسته به جنس ابعاد و ساختار فیزیکی استفاده های متفاوتی دارند. مثلا برای حک اسامی درون حلقه طلا باید از یک دستگاه ظریف بهره برد که از تکنولوژی لیزر استفاده میکند. برای حکاکی روی اتصالات فلزی باید از دستگاه حکاکی فلنج استفاده کرد. بصورت فهرست وار میتوان از موارد زیر به عنوان کاربردهای این دستگاه اسم برد:

حک آرم، لوگ و اطلاعات بر روی قطعات فلزی ، تولید پلاک فلزی، مدلسازی بر روی قطعات چوبی، پلاستیکی و فلزات نرم ، تولید و ساخت قالب. تولید لیبل فلزی تابلو برق از دیگر کاربردهای این دستگاه می باشد.

دستگاه حکاکی روی سیلندر فلزی

با استفاده از تخصص مهندسان آرین صنعت و بنا به نیازسنجی بازار، پلت فرم مناسبی برای حکاکی روی سیلندرهای فلزی تولید شده است. در این ویدئو نحوه حکاکی اطلاعات را بر روی بدنه سیلندر فلزی مشاهده بفرمایید.

به چه میزان این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیاز متوسط 4.7 / 5. | تعداد آراء ثبت شده : 9

اولین نظر را شما ثبت بفرمایید.

این پست دارای یک نظر است

  1. مسعود

    سلام. ممنون از اطلاعات مفید شما. لطفا توضیح دهید که دستگاه حکاکی بادی و برقی چه تفاوت هایی با هم دارند؟ آیا دوام ماشین های بادی بیشتر نیست؟

    متشکرم.

دیدگاهتان را بنویسید