4.8
(5)

آیا تا به حال به قطعات فلزی تولید شده دقت کرده اید؟ مطمئنا فرم و ساختار قطعه توجه شما را به خود جلب خواهد نمود. و اینکه چگونه قطعه تولید شده است و کار میکند. با کمی دقت بیشتر اطلاعات مفید دیگری را نیز خواهید یافت. اطلاعاتی که به صورت حک شده روی قطعه فلزی نقش بسته است. این اعداد و نوشته ها به شما کمک مینماید تا از اصالت کالا مطلع شوید. همجنین تناسب آن قطعه فلزی با نیاز شما را معین می سازد. دستگاه حکاکی روی فلز یکی از پرکاربردترین ابزارها در کارخانجات تولید قطعات فلزی میباشد.

در این مقاله شما را با ساختار و ویژگی های دستگاه حکاکی روی فلز آشنا خواهیم کرد. در مورد انواع دستگاه حک فلزات صحبت کرده و قابلیت های آن ها را بر می شماریم. همچنین کاربرد آن ها را به تناسب ذکر میکنیم.

به طور کلی دستگاه حکاکی روی فلز یکی از پرکاربردترین دستگاه ها در صنعت قطعه سازی است. انواع مختلف این دستگاه نقاط قوت و ضعف متفاوتی دارند که هر یک را برای فعالیت خاصی مفید ساخته است.

انواع دستگاه حکاکی روی فلز

دستگاه حکاکی فلزات از دو نظر قابل دسته بندی می باشد. یکی از نظر شیوه تامین نیروی حرکتی ابزار حکاکی و دیگر از نظر تکنیک حکاکی دستگاه. از نظر تامین نیروی حرکتی باید گفت که دستگاه های قدیمی از کمپرسور باد استفاده می کردند. این تیپ ماشین ها به اصطلاح دستگاه حکاکی بادی نامیده میشوند. اما دستگاه های به روزتر از موتورهای الکتریکی حهت تامین نیروی حرکتی بهره می برند.

بنابراین شما با توجه به نوع حکاکی که می خواهید باید یک نوع را انتخاب کنید. توصیه اکید میشود که قبل از انتخاب دستگاه حتما با کارشناسان خبره ما در مورد قدرت و کیفیت حکاکی این دو نوع مشاوره بفرمایید.

انواع دستگاه حکاکی روی فلز که محصول آرین صنعت می باشند
از نظر تکنیک حکاکی دستگاه ها به چهار دسته تقسیم می شوند. امروزه به خاطر تنوع در تولید، متناسب با نیاز مشتری از چهار نوع دستگاه می توان استفاده کرد که عبارت است از:

ساختار دستگاه حکاکی روی فلز

به طور کلی میتوان گفت که یک یونیت حکاکی وجود دارد که با توجه به شکل و متریال هدف می توان آن را روی پایه های مختلفی مثل رومیزی یا ایستاده سوار کرد. حتی میتوان ان را به صورت یک دستگاه حکاکی دستی عرضه نمود که دستگاه حکاکی پرتابل نامیده میشود.

همچنین میتوان اکسسوری های مختلفی به دستگاه اضافه کرد.  به طور مثال یکی از اکسسوری های موجود موتور دبار(روتاری)است که برای حکاکی روی قطعات استوانه ای به دستگاه اضافه می شود

سرعت دستگاه حکاکی

در حکاکی فلز به خاطر متریال سختی که فلز دارد به طبع آن سرعت حکاکی هم پایین تر می آید. نیازسنجی صحیح مشتری در انتخاب دستگاه حکاکی، میتواند نقش به سزایی در کار آمد بودن آن دستگاه ایفا نماید. به طور مثال دستگاه حکاکی ضربه ای که با ضربه زدن روی فلز کار میکند، از سرعت پایینتری نسبت به دستگاه لیزری برخوردار است. بنابراین ممکن است کار تولید ساعت های بیشتری به طول بیانجامد.

کاربردهای دستگاه حکاکی روی فلز

حک آرم یا لوگو حک پلاک فلزی حک براده برداری جهت تولید لیبل پانتوگراف تابلو برق می باشد. مدلسازی بر روی قطعات چوبی، پلاستیکی و فلزات نرم ، قالبسازی از دیگر کاربردهای این دستگاه می باشد 

برای دسترسی به ویدئو های بیشتر مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

به چه میزان این مقاله برای شما مفید بود؟

لطفا نظر خود را ثبت و ما را در جهت افزایش کیفیت مقالات راهنمایی فرمایید

امتیاز متوسط 4.8 / 5. | تعداد آراء ثبت شده : 5

این پست دارای یک نظر است

  1. سلام. ممنون از اطلاعات مفید شما. لطفا توضیح دهید که دستگاه حکاکی بادی و برقی چه تفاوت هایی با هم دارند؟ آیا دوام ماشین های بادی بیشتر نیست؟

    متشکرم.

پاسخی بگذارید

بستن منو