آیکون دستگاه حکاکی پرتابل آرین صنعت حک

دستگاه حکاکی روی فلز پرتابل H1240

دستگاه حکاکی روی فلز پرتابل (portable engraving machine) جهت حکاکی بر روی قطعات سنگین فلزی که امکان جابجایی آنها مقدور نمی باشد مورد استفاده قرار میگیرد. از نام های دیگر این محصول به دستگاه حک ضربه ای، دستگاه حک سوزنی، حک کامپیوتری ، حکاکی CNC ، دستگاه حکاکی نقطه ای و دستگاه حکاکی دستی روی فلزمیتوان اشاره کرد. همچنین عبارت های انگلیسی indent marking machine و dot marking machine به این دستگاه اشاره دارد. دستگاه حکاکی روی فلز پرتابل قابلیت حک بر روی پلاستیک و انواع فلزات ( مس ، برنج ، چدن ، آلومینیم و انواع فولادها ) تا سختی 60 راکول را دارا می باشد.
دستگاه حکاکی پرتابل محصول آرین صنعت حک

نمونه های تولید شده H1240

عملکرد دستگاه حکاکی پرتابل

دستگاه حکاکی دستی یا پرتابل از حکاکی ضربه‌ای بهره میبرد و بسیار شبیه به HA110 می‌باشد. در نتیجه این دستگاه با ضربه‌های متوالی و متراکم طرح و نقش مورد نظر را بر روی سطح فلز نگارش میکند. وزن کم و ساختار مناسب باعث کاربری آسان و گسترده این دستگاه شده است.

شرکت آرین صنعت حک بنا به نیاز تولیدکنندگان محترم دستگاه حکاکی پرتابل را در ابعاد مختلف تولید و سفارشی سازی مینماید. این دستگاه ها هم میتوانند به ابزار برقی مجهز باشند و هم به ابزار بادی. در تصویر زیر دستگاه حکاکی سایز متوسط که در وسط قرار دارد مجهز به ابزار حکاکی بادی است و دو دستگاه دیگر از ابزار حکاکی برقی بهره می برند.

نرم افزار دستگاه حکاکی پرتابل

سیستم عامل ویندوز. قابلیت حک متن به صورت خطی با زوایا و سایزهای مختلف. دارا بودن ۴۰ فونت لاتین. حک متن بصورت دایره‌ای. قابلیت حک طرح گرافیکی. قابلیت حک خط کش در مدلهای مختلف. قابلیت حک سریال ، تاریخ و ساعت. حک متن در حالت بهینه (از ابتدا به انتها و بر عکس).

ویژگیهای سخت افزاری H1240

ثابت کردن دستگاه حکاکی پرتابل روی فلز

نکته ارزشمند در مورد دستگاه حک فلز پرتابل این است که برای حکاکی بر روی قطعات کوچک نیز قابل استفاده میباشد. در واقع این محصول قابلیت تبدیل به دستگاه حک سوزنی ثابت نیز دارد. لذا با تهیه صفحه ستون و میز دستگاه حک مدل HA110 در کنار آن می توانید از کاربرد دوگانه آن جهت حک بر روی قطعات کوچک و بزرگ برخوردار شوید. در صورتی که دستگاه فقط جهت حکاکی بر روی قطعات کوچک مورد استفاد قرار میگیرد این دستگاه پیشنهاد خوبی نمی باشد و به جای آن از دستگاه حک مدل HA110 و یا دستگاه حک اسکرایب مدل HA300 میتوان استفاده نمود. لازم به ذکر میباشد در برخی موارد از این دستگاه میتوان به منظور حک پلاک مشخصات فنی محصول استفاده نمود. در این حالت جهت حکاکی بر روی پلاک مشخصات از فیکسچر مخصوص استفاده میگردد.

مشخصات فنی دستگاه حکاکی پرتابل H1240

Property Value
نوع موتورها STEPPER MOTOR
مکانیزم حرکت linear guide و  Timing belt
ابعاد یونیت حکاکی L=195mm ، W=125mm ، H=200 mm
حداکثر عمق حکاکی 1mm
ابعاد حکاکی 120mmx40mm
وزن یونیت حکاکی 4kg
ابزار حکاکی قابل استفاده indent 4 mm – indent 3mm
قابلیت اتصال به تابلو فرمان AM / LCD/ AX / AP
طول کابل 7mm
فشار باد ورودی دستگاه  2 الی 6 بار
نوع ابزار حکاکی بادی و یا برقی

حکاکی ضربه ای

در مقاله حکاکی ضربه ای مقایسه ای بین این تکنیک حکاکی با دیگر روش ها داشته و کاربردهای آن را بررسی میکنیم.

لوازم همراه دستگاه H1240

شما به همراه HA1240 یک عدد ابزار حکاکی 3 میلیمتری و یک عدد ابزار حکاکی 4 میلیمتری نیز دریافت خواهید کرد. همچنین کلید فرمان حکاکی دو حالته (PRINT / STOP) به همراه کابل USB و سی دی نرم افزار از لوازم همراه دستگاه حک ضربه ای شرکت آرین صنعت حک می باشد.

آرشیو ویدئو دستگاه های حکاکی روی فلز

برای دسترسی به ویدئو های بیشتر مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

علاقه مندان به این محصول، محصولات زیر را نیز بررسی کرده اند

mzf20b دستگاه حکاکی لیزری فلزات آرین صنعت حک

دستگاه حکاکی لیزری mzf20b

دارای سرعت و کیفیت بالا

ماشین حکاکی روی فلز اسکرایب

دستگاه حکاکی اسکرایب

مناسب برای سرعت دادن به تولید

دستگاه حکاکی ضربه ای HA160

مناسب حکاکی بر روی قطعات بزرگ

دستگاه حکاکی ضربه ای روی فلزات با نام تجاری HA110

دستگاه حکاکی ضربه ای HA110

پرکاربردترین دستگاه حکاکی

سوالات متداول درباره دستگاه های حکاکی روی فلز

سوالات متداول در رابطه با دستگاه حکاکی پرتابل یا دستی فلزات (5)

دستگاه حکاکی پرتابل فلزات دارای انعطاف پذیری خاصی در کار می باشد. کیفیت بالا حکاکی لوگو و دیگر اطلاعات بر روی قطعات فلزی سنگین، در کنار جابجایی آسان از مزایای اصلی این دستگاه می باشد. برای اطلاعات بیشتر از وب سایت ما دیدن کنید و نظرات کارشناسان ما استفاده نمایید.

ابزار حکاکی دستگاه حکاکی فلزات پرتابل و ثابت تا حدود زیادی مشابه یکدیگر هستند و اختلاف قیمت چندانی ندارند. فقط دستگاه حکاکی ثابت دارای یک میز و پایه مخصوص جهت ثابت کردن ابزار حکاکی است. ولی در عوض در دستگاه پرتابل به دلیل سایز کوچک از قطعات خاصی استفاده شده که باعث شده این دو دستگاه تفاوت قیمت چندانی نداشته باشند.

دستگاه حکاکی فلزات دستی یا پرتابل دارای یک  پایه از جنس آهن ربا است که از تکان خوردن دستگاه در هنگام حکاکی جلوگیری میکند. و به دلیل وزن کم و کوچکی اندازه به راحتی می توان دستگاه را کنترل کرد و ثابت نگه داشت.

جواب این سوال منفی است. دستگاه حکاکی پرتابل فلزات دارای یک ابزار حکاکی است که بر اساس طرح لود شده به کمک موتورهای کوچک در یک فضای مشخص حرکت میکند.

این ابزار حکاکی شبیه به ابزار حکاکی استفاده شده در طراحی دستگاه های ثابت است. اما از نظر ساختار به شکلی است که شما میتوانید آن را در محیط کار به راحتی جابجا کنید. از طرف دیگر دستگاه حکاکی پرتابل صنعتی با قلم های حکاکی برقی متفاوت هستند و مصارف صنعتی دارند اما قلم حکاکی برقی ابزار خانگی کوچکی هستند که با حرکت دست عمل حکاکی را انجام میدهد.

البته در مواردی بنا به درخواست مشتری امکان ساخت دستگاه پرتابل در سایزهای بزرگتر نیز میسر است.

وزن دستگاه حکاکی پرتابل  کمتر از  4 کیلوگرم است. وزن کمک این دستگاه کار با آن را بسیار راحت و جابجایی های متعدد آن را میسر میسازد.