دستگاه حکاکی پرتابل

دستگاه حکاکی روی فلز پرتابل

دستگاه حکاکی روی فلز پرتابل (portable engraving machine) جهت حکاکی بر روی قطعات سنگین فلزی که امکان جابجایی آنها مقدور نمی باشد مورد استفاده قرار میگیرد. از نام های دیگر این محصول به دستگاه حک ضربه ای، دستگاه حک سوزنی، حک کامپیوتری ، حکاکی CNC ، دستگاه حکاکی نقطه ای و دستگاه حکاکی دستی روی فلزمیتوان اشاره کرد. همچنین عبارت های انگلیسی indent marking machine و dot marking machine به این دستگاه اشاره دارد. دستگاه حکاکی روی فلز پرتابل قابلیت حک بر روی پلاستیک و انواع فلزات ( مس ، برنج ، چدن ، آلومینیم و انواع فولادها ) تا سختی 60 راکول را دارا می باشد.

دستگاه حکاکی پرتابل فلزات محصول آرین صنعت حک

ویژگی اصلی دستگاه حک فلز پرتابل

دستگاه حکاکی دستی روی فلز در نوع خود از نظر سایز و اندازه بسیار کوچک میباشد. این ویژگی امکان جابجایی آسان از یک مکان به مکانی دیگر را میسر می سازد. در نتیجه با استقبال فراوان تولید کنندگان محترم که نیاز به جابجایی مکرر این دستگاه دارند مواجه شده است.

وزن سبک و ابعاد کوچک دستگاه حکاکی پرتابل باعث کاربردی بودن این محصول در حکاکی قطعات سنگین و بزرگ می باشد. در واقع حک آرم، لوگو و شماره کوبی بر روی قطعات فلزی که امکان جابجا نمودن آنها میسر نیست به راحتی با این محصول آرین صنعت حک ممکن می شود.

موارد کاربرد دستگاه حکاکی پرتابل

  • صنایع خودرو سازی جهت حک شاسی و یا حک شماره اتاق خودرو و حک پلاک مشخصات خودرو و یا حک بلوک سیلندر میتوانند استفاده نمایند.
  • آزمایشگاه های تست مخازن CNG و یا سیلندر اکسیژن جهت حک تاریخ تولید و تاریخ انقضا و آرم و یا نام شرکت میتوانند استفاده نمایند.
  • صنایع نفت و پالایشگاهی جهت حک کد فنی قطعات پالایشگاهی میتوانند از این محصول استفاده نمایند.
  • صنایع تولید کننده اتصالات و فلنچ و شیرهای صنعتی جهت حک کد فنی محصول میتوانند از این محصول استفاده نمایند.
  • صنایع تولید کننده اتصالات و فلنچ و شیرهای صنعتی جهت حک کد فنی محصول میتوانند از این محصول استفاده نمایند.
  • کلیه سازندگان ماشین آلات صنعتی ، تولید کننده گان سازه های فلزی و سایر تولید کنندگان .

ویژگیهای نرم افزار دستگاه حکاکی پرتابل

سیستم عامل ویندوز. قابلیت حک متن به صورت خطی با زوایا و سایزهای مختلف. دارا بودن۴۰ فونت لاتین. حک متن بصورت دایره ای. قابلیت حک طرح گرافیکی. قابلیت حک خط کش در مدلهای مختلف. قابلیت حک سریال ، تاریخ و ساعت. حک متن در حالت بهینه (از ابتدا به انتها و بر عکس).

ویژگیهای سخت افزار دستگاه حکاکی پرتابل

کامپیوتر صنعتی به همراه مانیتور 7 اینچی تاچ اسکرین. سه عدد پورت USB با قابلیت اتصال فلش ، موس و کیبورد بصورت همزمان.قابلیت اتصال به نرم افزار کامپیوتری از طریق پورت USB جهت استفاده از امکانات بیشتر نرم افزار .

مشخصات فنی دستگاه حکاگی روی فلز H1240

Value Property
STEPPER MOTOR نوع موتورها
linear guide و  Timing belt مکانیزم حرکت
H=200mm،W=125=L=195 ابعاد یونیت حکاکی
1mm حداکثر عمق حکاکی
120x40mm ابعاد حکاکی
4kg وزن یونیت حکاکی
indent 4 mm – indent 3mm ابزار حکاکی قابل استفاده
AP – LCD قابلیت اتصال به کنترلر مدل
7m طول کابل
2bar الی 6 فشار باد ورودی دستگاه
بادی و یا برقی نوع ابزار حکاکی

تصاویر دستگاه حکاکی پرتابل

ویدئو زیر تصاویر کوتاهی از نحوه کار دستگاه حکاکی پرتابل است و در مورد خصوصیات منحصر به فرد این دستگاه توضیح می دهد. برای مشاهده تصاویر بیشتر به کانال آپارات آرین صنعت حک مراجعه بفرمایید:

ثابت کردن دستگاه حکاکی پرتابل روی فلز

نکته ارزشمند در مورد دستگاه حک فلز پرتابل این است که برای حکاکی بر روی قطعات کوچک نیز قابل استفاده میباشد. در واقع این محصول قابلیت تبدیل به دستگاه حک سوزنی ثابت نیز دارد. لذا با تهیه صفحه ستون و میز دستگاه حک مدل HA110 در کنار آن می توانید از کاربرد دوگانه آن جهت حک بر روی قطعات کوچک و بزرگ برخوردار شوید. در صورتی که دستگاه فقط جهت حکاکی بر روی قطعات کوچک مورد استفاد قرار میگیرد این دستگاه پیشنهاد خوبی نمی باشد و به جای آن از دستگاه حک مدل HA110 و یا دستگاه حک اسکرایب مدل HA300 میتوان استفاده نمود. لازم به ذکر میباشد در برخی موارد از این دستگاه میتوان به منظور حک پلاک مشخصات فنی محصول استفاده نمود. در این حالت جهت حکاکی بر روی پلاک مشخصات از فیکسچر مخصوص استفاده میگردد.

 
 

نمونه های تولید شده دستگاه حکاکی پرتابل

در زیر میتوانید نمونه های تولید شده HA110 که در سال های گذشته و به سفارش مشتریان عزیز سفارشی سازی شده اند را مشاهده بفرمایید.

به چه میزان این مقاله برای شما مفید بود؟

لطفا نظر خود را ثبت و ما را در جهت افزایش کیفیت مقالات راهنمایی فرمایید

امتیاز متوسط 3.8 / 5. | تعداد آراء ثبت شده : 6

بستن منو