ماشین آلات حکاکی در صنایع مختلف

این شرکت متناسب با نیاز مشتریان خود اقدام به طراحی و ساخت ماشین آلات خاص جهت حکاکی بر روی قطعات مختلف نموده که در زیر با تعدادی از آنها آشنا میشویم.

 

1:دستکاه حکاکی مخازن گازی (کپسول اکسیژن و آتشنشانی و …)

نمونه دستگاه حک مخزن

این دستگاه بنا به نیاز مشتری جهت حک مشخصات مورد نیاز بر روی قسمت گلویی مخزن و یا دور مخزن ساخته شده است. این دستگاه توانایی حک مخازن با قطر 9 الی  30 سانتیمتر و ارتفاع 30 الی 150 سانتیمتر را دارا میباشد.عمق حکاکی به گونه ای میباشد که قبل و بعد از رنگ ، عملیات حکاکی امکان پذیر میباشد.نحوه قرار گیری مخزن بر روی این دستگاه به صورت ایستاده میباشد.

 

2: دستگاه حک مخزن CNG

cng

arak

شرکتهای سازنده مخازن تحت فشار جهت حک مشخصات فنی این محصول از ماشین حکاکی مخازن cng  تولید این شرکت استفاده نموده اند.این دستگاه توانایی حک بر روی مخازن به صورت افقی را دارا میباشد. این دستگاه قابلیت حک بر روی مخزن را به نحوی دارا میباشد که بعد از مرحله رنگ ، نوشته حک شده مشخص باشد .تعداد کاراکترها در حدود 100 کاراکتر بوده و این دستگاه با دارا بودن دو عدد سرو موتور جهت حرکت دو محور  و ابزار حکاکی 6 میلیمتری این خواسته را محقق مینماید.

 

3: دستگاه حک جهت حکاکی بر روی قطعات کوچک و تیراژ بالا:

tar

این دستگاه مطابق نیاز یکی از مشتریان جهت حک قطعات کوچک در تیراژ حدود 15000 قطعه در شیفت کاری ، طراحی و ساخته شده است . این ماشین دارای دو عدد ابزار حکاکی بوده که دو قطعه را به صورت همزمان حکاکی مینماید. فیکسچر اتوماتیک روتاری کار قرار دادن قطعات در زیر ابزار حک  همراه با  تخلیه اتوماتیک  باعث افزایش سرعت این دستگاه گردیده است

4: دستگاه حک شماره تنه موتور سیکلت:

motor

این دستگاه جهت حک شماره تنه موتور سیکلت طراحی و ساخته شده است.این دستگاه دارای یک هد پرتابل در ابعاد کوچک با قابلیت حمل سهل و آسان و گیره های مناسب که قابلیت حک شماره تنه موتورسیکلت مونتاژ شده را دارا میباشد.

 

5: دستگاه حکاکی فرز 3 محوره با قابلیت حک ضربه ای و پانتوگرافی:

frez

این دستگاه یک فرز سه محورمیباشد با قابلیت اتصال به ابزار براده برداری و ابزار حک ضربه ای . مورد استفاده این دستگاه در کارخانجات تولید تابلو برق صنعتی جهت حک پلاک مشخصات تابلو و لیبلهای PVC  میباشد. سیستم کنترل این دستگاه مطابق با دستگاههای CNC بر اساس اجرای فایل GCODE با نرم افزار کنترلی MACH3 میباشد.