دستگاه های حکاکی لیزری را بهتر بشناسیم

امروزه نیاز کارخانه ها و کارگاه های صنعتی به درج اطلاعات و حک کردن آن روی قطعات صنعتی، پلاک مشخصات محصول تولیدی ، قطعات فلزی و …  بیش از پیش احساس می شود که در واقع می توان به این امر اذعان داشت که کارخانه ها و کارگاه های صنعتی و … نیاز مبرمی به دستگاه های حکاکی دارند تا بتوانند شکل و یا نوشته ای که حاوی اطلاعاتی در مورد محصول و یا قطعه تولید شده هست را درج نمایند و به این شکل حضور خود را در چرخه تولید ماندگار کرده و به صنعتگران معرفی کنند.

در واقع حک کردن اطلاعات محصول تولید شده ، یک امر گریز ناپذیر است چون در حکاکی روی محصولات صنعتی، محصولی که اطلاعاتی روی آن درج نشده است مانند انسانی است که شناسنامه ندارد و در حقیقت این حکاکی شناسنامه محصول تولید شده است. با پیشرفت تکنولوژی این دستگاه ها نیز از قابلیت و توان بیشتری برخوردار شده اند و می توانند روی هر محصول صنعتی و غیر صنعتی، اطلاعات موردنیاز را درج کنند. دستگاه های حکاکی لیزری  بر روی انواع فلزات مانند آهن، فولاد ، قطعات صنعتی ، پلاک و … و غیر فلزات مختلف از جمله چوب، سنگ، شیشه و … قابلیت حک کردن دارند.

کاربرد ماشین های لیزری حکاکی:

دستگاههای حکاکی لیزری کاربردهای بسیاری در صنایع قطعات خودرو، طلاسازی ، نقره ،قطعات الکترونیکی ،ابزار آلات ویراق آلات ،اتصالات ،حکاکی تندیس و لوح های یادبود،سخت افزار ،قطعات صنعتی و حکاکی روی سنگ و چوب، کلیدهای پلاستیکی ،بسته بندی مواد غذایی ،محصولات مخابراتی ،باطری و وسایل پزشکی می باشند.

دستگاههای لیزر فایبر:

لیزر فایبر لیزری ست که درآن ناحیه فعال لیزر،یک فیبر نوری است که جهت تقویت نور،بدون تبدیل آن به سیگنال الکتریکی ،از عناصر کمیابی چون اربیوم و ایتربیم استفاده می شود.

با توجه به کیفیت بالای پرتو آن ها،لیزرهای فایبر اولین انتخاب برای کاربردهای متنوع در زمینه حکاکی ،برش لیزر و جوشکاری های دقیق می باشند.

از جمله مزایای لیزرهای فایبر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

نور به فیبرقابل انتقال متصل است که این ویژگی به نور اجازه می دهدتا به راحتی به یک عنصر هدف متحرک انتقال یابد.

قدرت (توان خروجی )بالا:در لیزرهای فایبر مناطق فعال تا چند کیلومتر می توانند امتداد داشته باشند و همچنین می توانند تقویت نوری بالایی داشته باشند.این لیزرها نیز می توانند توان خروجی پیوسته تا چند کیلووات را پشتیبانی نمایند.

کیفیت اپتیکی بالا:ویژگی های موجبرهای فیبر ،اعوجاج حرارتی مسیر نوری را کاهش داده ویا از بین می برذ،در نتیجه یک پرتو نوری با کیفیت بالا و پراکندگی کم تولید می شود.

قابلیت اطمینان:لیزر های فایبر درجه حرارت بالا و ثبات ارتعاشی و طول عمر طولانی دارند.پیک های بالا و پالس های نانو ثانیه ای می توانند نشانگر و حکاکی موثر داشته باشند.

به علت قدرت بالا وکیفیت مطلوب پرتو ،لبه های برش تمیز تر و سرعت های برش سریع تر خواهد بود.

با پیشرفت علم ونیاز به استفاده از روشهای نوین مارک زنی ,دستگاههای لیزر فایبر با قابلیت های منحصر به فرد جایگزین روشهای قبل گردیده است از جمله مشخصات این دستگاهها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

سرعت بالای فرآیند مارک زنی برروی سطوح تخت ومدور

عدم آلودگی  صوتی در محیط کار

توانایی مارک زنی فونت ها و لوگوهای بسیار کوچک وحک شماره سریال

حجم بسیار کم و پرتابل بودن این سری از لیزرهای مارک زنی

مصرف برق پایین حدود 500 وات در ساعت(مصرف برق آن حدود یک دهم دستگاههای لیزر یاگ می باشد)

کیفیت ثابت وبالای مارک زنی و ماندگاری آن

پشتیبانی نرم افزار حکاکی دستگاه لیزر فایبر از فایل های Corel  Draw، Photoshopوهمچنین فایلهای BMP، DXF، PCX، PLT

عدم نیاز به تعمیر و تنظیم آینه ها

طول عمر 100.000ساعت برای لیزرها ی فایبر با کیفیت

کیفیت بهتر پرتو لیزر که باعث افزایش کیفیت و دقت حکاکی می گردد.

مزایای لیزرهای فیبر نوری باعث شده امروزه در بیشتر از 90%از لیزرهای حکاکی از سورس فیبر نوری استفاده شود.

جهت مشاوره خرید لیزر با کارشناسان بخش فروش لیزر با ما تماس بگیرید.

 

شرکت آرین صنعت حک: با بیش از 15 سال سابقه در زمینه تولید دستگاه هایی چون دستگاه های حک  CNC ،  دستگاه نورد غلطکی و…با توجه به نیاز مشتریان و همگام شدن با صنعت حکاکی به روز در دنیا اولین شرکت تخصصی در زمینه حکاکی میباشد که با مجوز رسمی از سازمان انرژی اتمی ایران موفق به ارائه دستگاهای حکاکی لیزر گردیده است و  توانسته با جلب رضایت مشتریان و کیفیت بالای تولید محصولات ، نیاز مشتریان را برطرف کند.