دستگاه حک کششی HF300

این دستگاه با عنوان های دستگاه حکاکی خراشی (دستگاه حکاکی کششی،دستگاه حکاکی اسکرایب) شناخته می شود.جهت حکاکی بر روی انواع قطعات فلزی و پلاستیکی مورد استفاده قرار میگیرد. ابزار حک این دستگاه ابزار 3 ، 4 و یا 6 میلیمتر ضربه ای بادی (Indent) و یا ابزار کششی (Scribe) میباشد که با فشار باد 1 الی 6 بار میتواند عمل حکاکی را انجام دهد . بدیهی است با افزایش فشار باد و کاهش سرعت دستگاه و نوع ابزار حکاکی عمق حکاکی تغییر  می کند  و این عمق بستگی به جنس قطعه ای که حکاکی میشود دارد .از ویژگیهای دستگاه حکاکی خراشی میتوان به دقت وکیفیت بالا ،توانیایی حک با عمق زیاد  ، و قابلیت اتصال به ابزار کششی جهت حک بدون صدا بر روی قطعات و میز کار بزرگ اشاره نمود لذا باتهیه دستگاه حک خراشی از کاربرد دومنظوره آن جهت حک روی فلز به راحتی می توان استفاده نمود.

 hf300

دستگاه حک کششی مناسب برای حکاکی بر روی قطعات خودرو ، قطعات صنعتی ،اتصالات و فلنچ ،سازههای فلزی و ……. می باشد.سرعت حکاکی بالا(تقریبا 2 کاراکتر بر ثانیه) ،کیفیت حکاکی بسیار خوب ،عمق حکاکی : کم ، متوسط و زیاد ، میز شیار دار جهت نصب گیره و فیکسچر ،قابلیت حک بر روی پلاستیک و انواع فلزات ( مس ، برنج ، چدن ، آلومینیم و انواع فولادها ) تا سختی 60 راکول و حکاکی بدون صدا  کششی از جمله خصوصیات بارز این دستگاه می باشد.

مشخصات فنی
نوع موتورها STEPPER MOTOR
مکانیزم حرکت linear guide و  ball scrow
عمق حکاکی کم ، متوسط ، زیاد
حداکثر عمق حکاکی دو میلیمتر
ابعاد حکاکی 150×100 mm
قابلیت اتصال به ابزار  3mm  , 4 mm ,6 mm , scribe tool
فشار باد ورودی 1 ~ 6 bar
قابلیت اتصال به محور روتاری HW130 و HW200
قابلیت اتصال به تابلو فرمان AM و AP
حداکثر سرعت حرکت ابزار 4cm/sec
حداکثر ارتفاع قطعه کار 40cm
 ابعاد میز کار  550x500mm
ابعاد یونیت حکاکی L=55،W=50،H=70 cm
وزن یونیت حکاکی 70 kg
 تنظیم ارتفاع هد دستی
 دقت دستگاه  0.02mm

گارانتی دستگاه : یکسال .

لوازم همراه دستگاه:  واحد مراقبت باد  / چهارپایه / سیستم کنترلی AM  و یا AP (متناسب با نیاز).

hf300B

ویژگیهای حک ضربه ای :

در این روش ابزار حکاکی با سرعت زیاد بر روی قطعه ضربه میزند (حدود 20 ضربه در ثانیه) و با حرکت ابزار در راستای دو محور X و Y و ایجاد نقاط بسیار نزدیک  عمل حکاکی انجام میگردد و با استفاده از ابزار هایی با قدرتهای متفاوت میتوان به عمق مورد نظر دست یافت . در این روش سرعت حکاکی بالا میباشد و عمق حکاکی  قابل تنظیم از یک مقدار بسیار کم تا حداکثر 2 میلیمتر است .  وجود صدا در هنگام حکاکی ازدیگر ویژگیهای این روش میباشد .

تصویر زیر نمونه ای از عملکرد دستگاه حک ضربه ای مشاهده شده توسط میکروسکوپ می باشد.در واقعیت چیزی که ما مشاهده می کنیم به صورت خطوط پیوسته می باشد.

117

ویژگیهای حک کششی :

در این روش ابزار حکاکی با قدرت بر روی قطعه کشیده میشود و عمل حکاکی انجام میگردد. عمق حکاکی در این روش به فشار باد بستگی دارد. در این روش قطعه کار حتما باید بصورتی زیر دستگاه ثابت شود که هنگام حکاکی قطعه تکان نخورد. در این روش عمق حکاکی از روش ضربه ای کمتر میباشد (حداکثر 0.5 میلیمتر) و همچنین  میزان صدا بسیار کمتر میباشد.

دستگاه حک اسکرایب